Teraz będziesz za karę czytał…

Komiksy bazgrałem od 5 roku życia. Całe bruliony zapełnione przygodami zmyślonych superbohaterów, stripy na ostatnich kartkach szkolnych zeszytów, całostronicowe plansze A4 rysowane dla kolegów z technikum. Brak talentu mnie nie zrażał.

Rok 2002 był magiczny. Niektórzy odrabiali wojsko, inni zaczynali karierę w korpo, jeszcze inni stawiali pierwsze kroki w internecie. Powstał też pierwszy odcinek Chomiksa namalowany w paincie i wymyślony z pomocą mazeera, nudów i fusów od kawy. Mieliśmy mniej kilogramów i więcej czasu. Zamiast cały dzień scrollować ścianę na fejsie gadaliśmy na POLchacie, pisaliśmy pierwsze strony www a wieczorem szło się na siłownię poprawioną knyszą i dwoma piwkami.

Internet dopiero wypełniał się kontentem więc całe dnie spędzaliśmy na tworzeniu zamiast konsumowaniu. Tworzyliśmy byle jak i byle co, byle tylko coś opublikować i zebrać fejm w postaci dwóch komentarzy albo kilku ciepłych słów na chacie.

Z dawnych czasów zostały przyjaźnie, wspomnienia i nostalgia. Serwis https://chomiksy.net to zbieranina tego co robiliśmy wtedy i co robimy (dużo mniej intensywnie) dziś.

Po Chomiku Michale przyszedł czas na Iwanda i jego bandę, Alla Gruszkę i kilka innych pomysłów. Po latach wróciliśmy z nowymi Iwandami oraz seriami Biurwa Mać i Kapitan Piniądz.

Endżoj!